Türkiye Cumhuriyeti

Bamako Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Büyükelçi Hikmet Renan Şekeroğlu'nun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı , 29.10.2016

Değerli vatandaşlarım,

Milletimizin büyük fedakarlıklar sonucunda muzaffer olduğu ve dünyadaki mazlum ülkelere umut ışığı olan Kurtuluş Savaşından sonra Ulu Önder Atatürk’ün “En Büyük Eserimdir” diyerek bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizin 93. Yıldönümüne erişmenin gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak” olarak belirlemiş olduğu hedefe emin adımlarla ilerleyen Türkiye Cumhuriyeti, geçen 93 yıl içinde büyük atılımlar gerçekleştirerek uygar dünyanın güçlü devletleri arasında yerini almıştır.

Türk Ulusunun yurdunu ve bağımsızlığını her şeyin üstünde tutan sarsılmaz iradesiyle kurulmuş olan Cumhuriyetimizin aydınlık yarınlara ulaşmasında en büyük güvencesi birlik ve beraberliğini 15 Temmuzda bir kez daha kanıtlamış olan asil Türk milletidir.

Bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha saygıyla ve minnetle anıyoruz.

Bu vesileyle Cumhuriyet Bayramınızı şahsım ve mesai arkadaşlarım adına en iyi dileklerimle kutluyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum​.